يه جمله جالب يه جا شنيدم كه اينجا مينويسم و دوست دارم هر كس برداشت خودشو از اين جمله بنويسه :

((آقاي محمد بهمن بيگي امير كبير زمانه ماست )) نظرتون رو حتما بنويسيد ، ممنون .

راستي از آقاي بهمن بيگي حتما مينويسم.تا بعد...

/ 68 نظر / 31 بازدید
نمایش نظرات قبلی
قشقایی اوغلو

افسانه سلام بر تمام قشقاییان عزیز ما به قول اقای محمود کاویانی نه قبرستانی برای مرده هایمان داریم و نه چیز دیگری.وهمیشه بر افتخارات گذشتگانمان می بالیم و خودمان بی حرکت ایستاده ایم و افسوس موقعییت هایی را می خوریم که از دست داده ایم۰گذشتگان حداقل چیزی به جا گذاشته اند که ما به انها افتخار میکنیم.اما ما برای نسل اینده چه کار کرده ایم.بیایید دست در دست هم دهیم و همدیگر را کمک کنیم و استانی > شهری < روستایی < یا ده کوره ای به نام قشقایی داشته باشیم.این دولت به قشقایی ها هیچ اعتنایی ندارد و قشقایی ها را بی محل و گوشه نشین کرده است.درحالی که ژاپن نام نیسان خود را قشقایی گذاشته است شما چه فکر میکنید دوست عزیز؟ اين افسانه ي ما است كه ببينيم ايا روزي به واقعييت مبدل ميشود يا نه + نوشته شده در

صادق

بهمن بیگی یگانه بود ایل قشقایی با نام بهمن بیگی در دنیا معروف است..... چوخ یاخچه سایت واریز الیز آقروماسون

بهنام

سلام اقايي محمد بهمن بيكي از امير كبير هم بالاتر هست امير كبير تو درباره شاه بود دستش بر بود اما محمد بهمن بيكي با دست خالي هزاران ادم رو باسواد كرد كجاي كاري جناب

سهام

سلام من از تیره گله زن هستنم. از زحمات شما برای ترویج فرهنگ ایل بزرگ قشقایی تشکر میکنم. به نظر این حقیر قیاس بین بهمن بگی با هر شخصیت دیگر وجه خوبی برای قشقایی ها ندارد. درست تر این است که ما خدماتی که ایشان برای جامعه عشایر انجام داده اند را معرفی کنیم.

هدايت پرتو

با سلام بهمن بيگي براي فارس رود خانه خروشان قره آغاج بود.براي خوزستان اروند بود. براي آذر بايجان ارس نيلگون و حيدر بابا بود.براي استان اصفهان زاينده رود بود خلاصه بهمن بيگي بهمن شير جوشان و كارون خروشان و الوند وسهند وسبلان و...افتخار نهضت سواد ايران بود ولي افسوس كه در ايران بود.

هدايت پرتو

از آقا همايون خواهش مي كنم از كرامت اله دانشيان هر چه ميداند لطف كند براي من ارسال كند مخصوصا شعر معروفش را كه به ديوار زندان نوشته بود.

هدايت پرتو

خواهش ميكنم از همه عزيزان ترك زبان قشقائي وغيره حفظ عفت كلام نشانه فرهنگ و اصالت ما قشقائيها ست ما نبايد الفاظ ركيك وزشت را در نظر هايمان بنويسيم تا مرد سخن نگفته باشد عيب و هنرش نهفته باشد.

این شانسو دارم که قشقایی نیستم

لعنت بر هر چی مهاجره ادعا داره (مخصوصا قشقایی های مهاجر از ترکستان)

لرزاده

باسلام. آقای بهمن بیگی یک اسطوره همیشگی برای همه ما عشایر ایران زمین خواهد بود. یادش گرامی .